процессор сокет 1366 Intel Xeon E5530 SLBF7
Нет в наличии
| Family | Intel Xeon 5500 |
| Model number | E5530 |
| Frequency | 2400 MHz |
| Maximum turbo frequency | 2667 MHz (1 core) 2533 MHz (4 cores) |
| Socket | Socket 1366 / B / LGA1366 |
| The number of CPU cores | 4 |
| The number of threads | 8 |
| Level 2 cache size | 4 x 256 KB |
| Level 3 cache size | 8 MB |
| V core | 1.3V |
| Minimum/Maximum operating temperature | 76°C |
| Thermal Design Power | 80 Watt |
Теги: Xeon E5530 SLBF7
