процессор сокет Am2 AMD Sempron 64 3400+ - SDA3400IAA3CN
Нет в наличии
- Код товара: процессор сокет Am2 AMD Sempron 64 3400+ - SDA3400IAA3CN
| Type | CPU / Microprocessor |
| Market segment | Desktop |
| Family | AMD Sempron |
| Model number | 3400+ |
| CPU part numbers |
|
| Stepping codes | LBBVF NBBVF NEBAF |
| Frequency | 3400+ (rated) 1800 MHz (real) |
| Bus speed | Dual-channel 333 MHz DDR2 SDRAM Memory controller One 800 MHz 16-bit HyperTransport link (1.6GT/s) |
| Clock multiplier | 9 |
| Package | 940-pin lidded microPGA |
| Socket | Socket AM2 |
| Architecture / Microarchitecture | |
| Microarchitecture | K8 |
| Processor core | Manila |
| Core stepping | DH-F2 |
| CPUID | 40FF2 |
| Manufacturing process | 0.09 micron |
| Data width | 64 bit |
| The number of CPU cores | 1 |
| The number of threads | 1 |
| Floating Point Unit | Integrated |
| Level 1 cache size | 64 KB 2-way set associative instruction cache 64 KB 2-way set associative data cache |
| Level 2 cache size | 256 KB 16-way set associative exclusive cache |
| Multiprocessing | Uniprocessor |
| Extensions and Technologies |
|
| Security Features |
|
| Low power features |
|
| Integrated peripherals / components | |
| Integrated graphics | None |
| Memory controller | The number of controllers: 1 Memory channels: 2 Supported memory: DDR2-667 Maximum memory bandwidth (GB/s): 10.7 |
| Other peripherals |
|
| Electrical / Thermal parameters | |
| V core | 1.25V / 1.35V / 1.4V |
| Maximum operating temperature | 55°C - 69°C |
| Thermal Design Power | 59 Watt |
